Per paskutinį pusmetį, sparčiai išaugus energijos išteklių kainoms ir artėjant šaltajam sezonui, visi vartotojai svarsto, kaip sutaupyti: skubama vartoti tiesiog mažiau elektros, atisakyti įvairių buities prietaisų ar mažinti jų naudojimą, palikti tik būtiniausius. Tačiau ,ar tai yra pats geriausias sprendimas? Juk neretai mūsų prietaisai, nors ir yra, rodos, geros būklės, gali naudoti daug elektros energijos, nes tiesiog yra techniškai netvarkingi dėl nekokybiško vandens. 

Kokią įtaką vandens kalkių nuosėdos turi prietaisų veikimui?

Kalkės namuose atsiranda dėl per didelio magnio ir kalcio kiekio vandenyje. Šie du elementai žmogaus sveikatai yra naudingi, tačiau naudojamiems prietaisams dažnai padaro daug žalos, kuri ir kainuoja daug, ir atima daug laiko bei įprastų patogumų namuose. 

Kalkių nuosėdas puikiai pamatyti galime vonioje, ant vandens maišytuvų, veidrodžių, indų, kriauklėse, ant sienų, plytelių, dušo kabinos sienelių ir visur, kur tik patenka jūsų namuose tekantis vanduo. Kalkes, kurias matote, nesunkiai galite pašalinti naudodami įvairias kalkių šalinimo priemones (nors ir tik laikinai). Tuo tarpu, kalkės jūsų prietaisuose, tikiuose, kaip skalbimo mašina, indaplovė, elektriniai virduliai ir bet kuris prietaisas, kuris naudoja tekantį vandenį, nusėda taip, kad jų pastebėti ir negalite, todėl ir negalite jų pašalinti.

Nusėdusios buities prietaisuose kalkės ilgainiui ima naudoti daugiau elektros energijos, nes jos užkemša vandeniui ar šilumai pralaidžias vietas, o laikui bėgant, buitinė įranga ima gesti, todėl naudotis ja negalite. Turinčioms vaikus šeimas, net ir remonto laikotarpiu netekti skalbyklės, džiovyklės ar indaplovės gali būti nemenka problema. 

Vandens minkštinimo filtrai – nepakeičiama pagalba

Jei paskaičiuotumėte, kiek per metus išleidžiate pinigų elektros suvartojimui dėl nekokybiško vandens, visą tą pinigų sumą jūs galėtumėte skirti įsigyti vandens minkštinimo filtrams. Vandens gerinimo sistemos yra geriausia investicija į namų ūkį, todėl jei įsirenginėjate naujus namus ir sudarinėjate reikalingos buitinės technikos sąrašą, į jį būtinai įtraukite ir vandens minkštinimo filtrus. Sumažinsite ne tik suvartojamos elektros energijos kiekį, bet ir išlaidas cheminiams valikliams kalkėms šalinti. 

Kur įsigyti vandens minkštinimo filtrus

Jei jau nusprendėte, kad norite galutinai pašalinti kalkes iš savo vandens namuose, kreipkitės į vandentvarkos specialistus, įmones, kurios atlikusios vandens tyrimą sertifikuotoje tyrimo laboratorijoje, išsiaiškins magnio ir kalcio kiekį jūsų vandenyje bei, įvertinę jūsų asmeninį poreikį bei galimybes, parinks, sumontuos, prižiūrės bei suteiks garantiją, o dažnu atveju ir pogarantinį aptarnavimą. 

Nedvejokite ir išspręskite jau dabar sutaupyti bei džiaugtis švariais namais ir be jokių techninių nesklandumų veikiančia buitine technika.